You are currently viewing Odpust ku czci św. Jana Pawła II Papieża w Burkacie – 16 października 2022

Odpust ku czci św. Jana Pawła II Papieża w Burkacie – 16 października 2022

W niedzielę 16 października 2022 odbył się w naszej Parafii odpust ku czci św. Jana Pawła II Papieża. Uroczystościom przewodniczył Ksiądz Wicerektor Wyższego Seminarium Duchownego w  Toruniu dr Michał Oleksowicz. Dzień odpustu był również XXII Dniem Papieskim, który w tym roku przeżywaliśmy pod hasłem “Blask prawdy”.

Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia dzisiejszej uroczystości:

– ks. Michałowi Oleksowiczowi – Wicerektorowi WSD w Toruniu za przewodniczenie liturgii

– Ochotniczej Straży Pożarnej z Filic

– p. Joannie Jarzynka – Chmielewskiej za dekorację

– p. Sławomirowi Makowskiemu za oprawę muzyczną

– Liturgicznej Służbie Ołtarza

– Radzie Parafialnej

– osobom zaangażowanym w liturgię

– paniom przygotowującym posiłek na plebanii.

Za pomoc w przygotowaniu kościoła i terenu przykościelnego do uroczystości odpustowych serdecznie dziękuję dorosłym, młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania, ministrantom oraz dzieciom.

  • Post author: