You are currently viewing Goście w naszej Parafii

Goście w naszej Parafii

W środę 29 III 2023 naszą parafię odwiedzili aktorzy Krakowskiego Teatru B: Pan Mariusz Kozubek i Pan Piotr Solorz.

https://www.krakowskiteatrb.com

Mariusz Kozubek

Twórca niezależny, reżyser autorskich spektakli teatralnych. Założyciel i wieloletni dyrektor Teatru A (spektakle dramatyczne, muzyczne i uliczne prezentowanych w całej Polsce i prawie we wszystkich państwach europejskich). Dyrektor artystyczny (i współzałożyciel) nieistniejącego już „Teatru Franciszka” w Katowicach. Twórca ponad 40 autorskich premier: spektakli dramatycznych, muzycznych, przedstawień ulicznych i widowisk. Kulturoznawca, filozof, scenarzysta, filmowiec, aktor i producent teatralny. Współpracował z mediami chrześcijańskimi (min. Radio PULS i CCM w Gliwicach, Warszawska TV Niepokalanów, Edycja Paulińska w Częstochowie), Teatrami Instytucjonalnymi (Teatry Lalkowe w Opolu, Poznaniu i Olsztynie; Opera Śląska w Bytomiu) oraz Teatrami Offowymi (min. „ITP” w Lublinie, „Saruel” w Łodzi). Autor dydaktycznych programów teatralno – muzycznych (min. „Kana”w Gliwicach, Studium TF w Katowicach). Współpracownik Krakowskich Agencji Artystycznych „Art – Metanoia” i „Galana”. Autor projektu „Teatr Podróżny” (trupa teatralna podróżująca wozem konnym po wsiach Opolszczyzny, Warmii i Mazur). Od roku 2013 (trzy autorskie „Megawidowiska” w Spodku) związany z Katowicami. Laureat Nagrody I Stopnia w Dziedzinie Kultury Prezydenta Miasta Gliwice i Nagrody Imienia Bł. Ks. Emila Szramka w Katowicach. Współzałożyciel, aktor i scenarzysta Krakowskiego Teatru Biblijnego.


Piotr Solorz

Kompozytor, wokalista, aktor, multiinstrumentalista, producent muzyczny (własne, mobilne studio nagrań), pedagog, instruktor muzyczny. Autor piosenek, kompozycji muzycznych, muzyki teatralnej. Studiował na University of Louisville w USA, absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach. Stypendysta „Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Współzałożyciel zespołu muzyczno – wokalnego SoulCube, były członek zespołu „Tylko Ty”.

Kompozytor muzyki i odtwórca ról pierwszoplanowych w musicalach Teatru Franciszka w Katowicach (m.in. „Ewangelia według… Kobiet” i „Dawid”). Odtwórca głównej roli dramatyczno – wokalnej w musicalu „Jonasz” w katowickim Spodku. Aktor i w latach 2019 – 2020 kierownik muzyczny Misterium Męki Pańskiej w Czerwińsku Nad Wisłą. Współpracował jako aktor z Wrocławskim Teatrem Muzycznym „Forte”.

Twórca muzyki do filmu artystycznego „Akatyst – Totus Tuus” (Teatr Franciszka). Współtwórca, aktor i kompozytor Krakowskiego Teatru Biblijnego. Kompozytor i kierownik muzyczny w Teatrze Kozubka (widowisko „Komplementy dla Najpiękniejszej”). W swoim dorobku ma wydanie trzech autorskich płyt: „Ewangelia według… Kobiet”, „Bezimienni” i „Twój szlak”.